30 listopada w progi Naszego Domu zawitali uczestnicy Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Mniejszych Szans „Więź” ze Szczecina.

Celem spotaktania było zapoznanie się z tradycyjami i obrzędami ludowymi związanymi z andrzejkami, integracja i oooczywiście dobra zabawa!

W wieczór andrzejkowy prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb andrzejkowych przetrwały do naszych czasów. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem towarzystkim i wspaniałą zabawą. Dzięki niej możemy kultywować tradycje ludowe, bowiem to, co stare w tradycji andrzejkowej harmonijnie splata się z tym, co w naszej kulturze nowe, po to, by łaczyć ludzi na wspólnej zabawie.

Wesołej atmosferze spotkania towarzyszyły wróżby – kubki przyszłości, dwa serca, balony z przepowiednią, wróżby z dłoni, karaoke i szalone tańce i wiele innych. Zabawa dostarczyła nam wiele emocji! Zaangażowanie w przygotowania do tego wieczoru, zarówno naszych uczestników i członków rodzin, jak i przybyłych gości sprawiła nam jeszcze większą radość i satysfakcję, a występ wokalny oraz poezja uczestników wspaniale umiliły piatkowy wieczór.

GALERIA  -    Andrzejki 2018r