"SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ"

I zaczęło się laughing.......22 lutego 2019r. rozpoczęliśmy cykl spotkań z P. Anetą, specjalistką, miłośniczką i pasjonatką książek i terapii z książką z Biblioteki Publicznej Miejsko Gminnej w Pniewie. Wspaniale spędzone przedpołudnie w baśniowym świecie....morał gonił morał, a uczestnicy chętnie wyrażali swoje emocje i spostrzeżenia, bo przecież właśnie  o to chodzi w biblioterapii, która jako dział arteterapii wykorzystuje użycie wyselekcjonowanych materiałów czytelniczych jako pomocy terapeutycznej w medycynie i psychiatrii, a także poradnictwo w rozwiązywaniu problemów osobistych przez ukierunkowane czytanie. Już odliczamy czas i nie możemy doczekać się marcowego spotkania.


  

"Emocje...uczucia...."

Emocje...uczucia....czym byłoby nasze życie bez nich? To dzięki nim każdy dzień jest inny....to dzięki nim możemy okazywać i nazywać stany wewnętrzne, które kiełkują w nas czy wybuchają niczym wulkan..... miłość, gniew, radość, smutek, furia czy przygnębienie, są ich dziesiątki! I właśnie ich temat poruszony był na kolejnym spotkaniu Biblioterapeutycznym z Panią Anetą Wiśniewską z Biblioteki w Pniewie. Temat niby oczywisty, codzienny, ale kiedy ugryźć go poprzez książki i kiedy wielu uczestników może wyrazić swoje odczucia do przeczytanej historii, wychodzi z tego całkiem smaczna pogadanka i nauka ,a kiedy dodać do tego ciekawe i pomysłowe ćwiczenia ...burza mózgów murowana.

 

 

"Musimy nauczyć się...."

Chciałoby się powiedzieć "Musimy nauczyć się asertywności!"......chociaż tak naprawdę NIC NIE MUSIMY....ale możemy jeśli chcemy. Na tym właśnie polega asertywność ...a tak naprawdę, aby dobrze się nam żyło i funkcjonowało w społeczeństwie, w rodzinie, w pracy czy w domu, każdy z nas powinien z asertywnością być za pan brat. 24.04. w naszej placówce odbyło się kolejne spotkanie BIBLIOTERAPEUTYCZNE z Panią Anetą Wiśniewską, która przybliżyła wszystkim fenomen ASERTYWNOŚCI. Doskonałe ćwiczenia, obrazowe przykłady i interesująca pogadanka sprawiły, że uczestnicy poczuli się silniejsi i bardziej świadomi mocy swoich słów. NIE znaczy NIE i już! Teraz moc będzie z nami ?

 

"Mowa ciała" 

W dniu 31 maja odbyło się kolejne spotkanie biblioterapeutyczne, podczas którego został poruszony temat mowy ciała. Dowiedzieliśmy się dużo, ale chcemy jeszcze więcej smile.

 

"Kłamstwo" 

Za nami kolejne spotkanie BIBLIOTERAPEUTYCZNE z Anetą Wiśniewską z Biblioteki z Pniewa. Poruszony 14 czerwca temat z pewnością nie raz pojawił się w naszym życiu KŁAMSTWO  możliwe, że staliśmy się jego ofiarami, a nawet twórcami.... możliwe, że byliśmy świadkami, a nie zareagowaliśmy ! Tak czy siak owe kłamstwo zawsze ma krótkie nogi i prędzej czy później ujrzy światło dzienne smile Ciekawe spotkanie, podczas którego prześwietliliśmy literaturę, historie filmowe i szukaliśmy początków tej zmory ludzkości smile

 

 "Marzenia" 

W dniu 28 października br. w naszym ośrodku odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne, które są realizowane w ramach współpracy Środowiskowego Domu Samopomocy w Gryfinie z Biblioteką Publiczną w Gryfinie, filia w Pniewie. Zajęcia prowadzone były pod kierunkiem Pani Anety Wiśniewskiej , która z ogromnym zaangażowaniem wprowadziła naszych Uczestników w świat marzeń . To właśnie " marzenia " były tematem przewodnim zajęć . Uczestnicy z radością i z zaciekawieniem brali udział w zajęciach , już tęsknią za kolejnym spotkaniem z Panią Anetą Wiśniewską . Dziękujemy i zapraszamy