AHOJ przygodo! 2 lipca wybraliśmy się na objazdową wycieczkę nad polskie morze dzięki uprzejmości ludzi dobrej woli. DZIĘKUJEMY! Pod lupę wzięliśmy 3 blisko siebie położone miejscowości: NIECHORZE, TRZĘSACZ i PUSTKOWO. Radość i podekscytowanie sięgały zenitu, ponieważ większość z uczestników nigdy nie widziała morza! Pogoda wprawdzie płatała nam figle, fundując na przemian deszcz, słońce i silny wiatr, ale to nie przeszkadzało uczestnikom w aktywnym zwiedzaniu i podziwianiu turystycznych miejscowości.

Wizyta w Multimedialnym Muzeum w Trzęsaczu była niezwykle ciekawa, pouczająca i uświadomiła wszystkim jak ogromnym żywiołem jest woda i jak silne potrafią być morskie fale! Poznaliśmy historię kościoła pochłoniętego przez morze oraz legendę o córce króla mórz, który rozpętał piekło na morzu, aby odzyskać swoją córkę złowioną przez rybaków w sieci. Obecność w tym muzeum to również okazja, aby stanąć na 15. Południku wyznaczającym czas środkowoeuropejski! Każdy oczywiście otrzymał certyfikat.

Pustkowo! A co za tym idzie punkt obowiązkowy, czyli replika krzyża z polskich gór....Giewont na nizinach. Oczywistą oczywistością była również obecność na plaży, czyli TALASOTERAPIA jako forma terapii, wykorzystująca morski klimat, morską wodę a nawet szum fal, który oddziaływuje kojąco na układ nerwowy, dodatkowo leczniczy i zbawienny jod. Po tylu atrakcjach apetyty dopisywały, więc udaliśmy się na pyszny obiad, który zniknął z talerzy w mgnieniu oka.

GALERIA -  Wycieczka nad morze