Wycieczka do Parafii Rzymskokatolickej pw. św. Ojca Pio w Pniewie

 

1D

CAŁA GALERIA ZDJĘĆ

 

        22 września 2022 roku udaliśmy się do Parafii Rzymskokatolickej pw. św. Ojca Pio w Pniewie, gdzie gościł Nas zaprzyjaźniony Ks. Proboszcz kan. Józef Dudek. Zaraz po przybyciu na miejsce Proboszcz serdecznie nas przywitał oraz oprowadził po terenie kościoła opowiadając historię jego powstania. Spacerując podziwialiśmy figurę Matki Boskiej i Jezusa Chrystusa. Następnie udaliśmy się do kościoła, gdzie wspólnie przystąpiliśmy do modlitwy. Po modlitwie Proboszcz opowiedział nam wiele istotnych szczegółów na temat obrazów, figur i witraży zdobiących kościół, dzięki temu wzbogacaliśmy naszą wiedzę. Dowiedzieliśmy się wielu faktów z życia św. Ojca Pio, jego poświęceniu oraz łaski daru od Boga w postaci stygmatów. Każdy z Uczestników mógł dotknąć relikwii św. Ojca Pio oraz otrzymał z rąk Proboszcza święte obrazki z wizerunkami Matki Boskiej Fatimskiej, Jezusa oraz św. Ojca Pio. Po wyjściu z kościoła udaliśmy się do sali parafialnej, gdzie czekał na nas słodki poczęstunek. Był to niezwykle miło spędzony czas.

 

 

 

 

 

Spartakiada – zmagania sportowe osób z niepełnosprawnościami

 

1D

CAŁA GALERIA ZDJĘĆ 

 

        15 września 2022 roku w Gryfinie odbyła się Spartakiada – zmagania sportowe osób z niepełnosprawnościami, w której aktywnie uczestniczyliśmy. Była to pierwsza tego typu impreza sportowa zorganizowana na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami. Spartakiada odbyła się dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Gryfinie, Gryfińskiego Domu Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie oraz wolontariuszom. Idea zorganizowania w Gryfinie zawodów integrujących osoby z niepełnosprawnościami narodził się dzięki pomysłowi Pani Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Gryfinie, której marzeniem była wspólna integracja placówek działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Dzięki zaangażowaniu wielu osób mogliśmy zrealizować te marzenie i tak powstała Spartakiada, która odbywać się będzie w Gryfinie w sposób cykliczny.
        Spartakiada odbyła się na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie. Inauguracji dokonali wiceburmistrz Miasta i Gminy Gryfino Pan Paweł Nikitiński oraz kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Gryfinie Pani Krystyna Sowa. W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn reprezentujących województwa zachodniopomorskie oraz lubuskie: Środowiskowy Dom Samopomocy w Gryfinie, Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Gryfinie, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie WTZ, Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Promyk" w Goszkowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Myśliborzu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Stargardzie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębnie oraz Dom Pomocy Społecznej w Moryniu. Dzięki różnorodnym konkurencjom drużyny rywalizowały o Puchar Przechodni Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino. Uczestnikom dopisywała wspaniała atmosfera wzajemnej pomocy, wsparcia oraz honorowej rywalizacji. Jednogłośnie decyzją sędziów wygrał Środowiskowy Dom Samopomocy w Myśliborzu, drugie miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnie, trzecie miejsce przypadło Środowiskowemu Domu Samopomocy w Stargardzie. Reszta drużyn otrzymała wyróżnienie. Następnie po rozdaniu medali, dyplomów oraz pucharu przystąpiliśmy do wspólnej degustacji słodkich ciast, które dodały nam energii do dalszej tanecznej zabawy. Był to dla nas miło spędzony czas ze wspaniałymi osobami, z którymi mogliśmy wymienić się doświadczeniami oraz świetnie się bawić.

 

 

 

 

 

Wycieczka do Gospodarstwa Ekologicznego w Marwicach 

 

1D

CAŁA GALERIA ZDJĘĆ

 

        2 września 2022 roku udaliśmy się na wycieczkę do Gospodarstwa Ekologicznego „Frykas” w Marwicach. Tego dnia pogoda nam dopisała, było bardzo słonecznie i bezchmurnie. Idealne warunki do odpoczynku na łonie natury z dala od miejskiego hałasu. Po przybyciu na miejsce gospodarze zapoznali nas ze zwierzętami zamieszkującymi gospodarstwo, następnie przekazali nam wiedzę na temat wyrobu naturalnej żywności, którą degustowaliśmy. Wśród zdrowej i ekologicznej żywności konsumowaliśmy ręcznie wyrabiane sery, konfitury oraz piliśmy świeże mleko. Zaraz po degustacji lokalnych produktów przystąpiliśmy do wyrabiania świeżego masła. Było to dla nas wspaniała lekcja, ponieważ proces wyrabiania masła wymagał od nas nie lada wysiłku. Daliśmy radę i każdy z nas mógł się pochwalić swoim wyrobem. Dzisiejsza wycieczka była wyjątkowa, bowiem nauczyła nas wielu cennych umiejętności oraz pozwoliła zasmakować życia w zgodzie z naturą.

 

 

 

 

 

Gminne Dożynki w Wysokiej Gryfińskiej 2022 r.

 

1D

CAŁA GALERIA ZDJĘĆ

 

        27 sierpnia 2022 roku odbyły się Gminne Dożynki w Wysokiej Gryfińskiej, w których aktywnie uczestniczyliśmy. Efektem kilkutygodniowych przygotowań było unikatowe rękodzieło wykonane przez naszych Uczestników, które dumnie prezentowaliśmy na naszym stanowisku. Nie zabrakło tradycyjnie wypiekanego chleba oraz słodkich ciast. Dla najmłodszych przygotowaliśmy wiele atrakcji w postaci loterii, malowania twarzy, ozdobnych tatuaży oraz waty cukrowej. Rodziny naszych Uczestników zaangażowały się w pieczenie ciast oraz aktywnie wspierały nas podczas dożynek. Dzięki takiej pomocy i wsparciu mogliśmy z dumą reprezentować naszą placówkę i świetnie się bawić.